Concurs pentru postul de redactor sef al revistei Arhitectura

08.12.2014

Uniunea Arhitecților din România organizează concurs în vederea angajării unui REDACTOR-ȘEF pentru revista ARHITECTURA, publicație a UAR, fondată în 1906.

A. SCOPUL POSTULUI

B. SARCINI ȘI RESPONSABILITĂȚI

C. EXIGENȚE

D. CANDIDAȚII vor elabora și trimite UNIUNII ARHITECȚILOR DIN ROMÂNIA următoarele:

D.1. SCRISOARE DE MOTIVAȚIE: format printat și .pdf sau .jpg/ maximum 400 cuvinte/ română (cu diacritice); D.2. CURRICULUM VITAE: format printat și .pdf sau .jpg/ maximum 600 cuvinte/ română (cu diacritice); D.3. DESCRIEREA EXPERIENȚEI ANTERIOARE într-un proiect similar: format printat și .pdf sau .jpg/ maximum 600 cuvinte/ română (cu diacritice); D.4. O SCRISOARE DE RECOMANDARE de la fostul angajator sau de la o personalitate: format printat și .pdf sau .jpg/ maximum 600 cuvinte/ română (cu diacritice).

E. CALENDAR CONCURS 8 decembrie - lansarea anunțului de concurs; 17 decembrie - data-limită de primire a aplicației; 18 decembrie - interviu.

F. MOD DE SELECȚIE

F.1. Candidații sunt invitați să își depună dosarele (în format printat și electronic) până, miercuri, 17 decembrie, ora 16:00 (indiferent dacă dosarul este depus personal sau prin poștă/curier), la sediul UAR din str. Dem Dobrescu, nr. 5, Sector 1, București. F.2. În data de joi, 18 decembrie, cu începere de la ora 14:00, va avea loc interviul la Centrul de Cultură Arhitecturală al UAR din str. Jean Louis Calderon, nr. 48, Sector 2, București a cărui durată va varia între 10 - 20 minute/ candidat. F.3. Membrii comisiei vor nota cu valori de la 1 la 10 elementele prezentate și prestația candidatului în timpul interviului pentru fiecare din următoarele aspecte: